Zapojte sa do grantového projektu „Ukáž sa!“

Máte vo svojom okolí talentovaného športovca od 10 do 18 rokov? Informujte jeho alebo jeho rodičov o možnosti zapojiť sa do grantového programu Nadácie Slovenského olympijského a športového výboru „UKÁŽ SA!“  V 7. ročníku grantového programu „UKÁŽ SA!“ rozdelí Nadácia SOŠV 43 mladým športovcom 50 000 eur na rozvoj ich športového talentu.

Športovci sa môžu prihlasovať do 15. mája 2022 prostredníctvom jednoduchého formulára na www.olympic.sk/ukazsa. Finančnú podporu získajú predovšetkým tí športovci, ktorí majú sťažené sociálne podmienky alebo nemajú dostatok financií na rozvoj svojej športovej kariéry. O grant môžu požiadať individuálni športovci i celé kolektívy. Prvých 100 prihlásených bude zaradených do žrebovania o podpísaný predmet od hokejistu Juraja Slafkovského, ktorý je tohtoročným ambasádorom projektu.

 

Na rozdiel od predošlých ročníkov bude správna rada Nadácie SOŠV prihliadať najmä na sociálny aspekt žiadateľov a ich športové sny, ktoré uchádzači vyrozprávajú v prihlasovacom formulári. „Nezáleží na tom, koľkokrát sa mladý športovec postaví na stupeň víťazov a koľko medailí má doma na poličke. Záleží len na tom, aby bol šport neoddeliteľnou súčasťou jeho života. Mladým športovcom a športovým tímom chceme pomôcť v rozvoji ich talentu. Chceme, aby si každý bez rozdielu mohol plniť športové sny,“ hovorí riaditeľka Nadácie SOŠV Zuzana Vodáčková.

So športovcami, ktorí budú bojovať o najvyššiu finančnú prémiu v superfinále, natočí mediálny tím SOŠV propagačné video. Na základe hlasovania verejnosti bude medzi nich rozdelená suma 23 000 eur a medzi 3 kolektívy suma 12 000 eur. Pre celkového víťaza grantovej schémy je pripravených 5 000 eur. Zvyšných 30 finalistov podporí Nadácia SOŠV garantovanou sumou 500 eur.